4 Etkili ve Ücretsiz E-Öğrenme Tasarım Aracı

İnternette bulabileceğimizi ücretsiz e-öğrenme kaynakları gün geçtikçe artmaktadır. İster daha etkili videolar paylaşmak isteyin,ister içeriklerinizi  biraz daha zenginleştirmeye çalışın, size bu konuda yardım edebilecek bir uygulama veya web sitesini maliyetsiz olarak bulabilmeniz mümkün.

Ücretsiz Stock Fotoğraflar Edinin

Online içerik oluşturanların en büyük baş ağrısı etkili ve kaliteli görsellere ulaşmaktır. Freeimages bu sıkıntımızı biraz da olsa hafifletebilir. 30 binden fazla fotoğrafçıya ait 350 binden fazla görseli ile, aradığınızı yada ona yakın bir şeyleri bulmanıza ve ücretsiz olarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Örneğin, “students” anahtar kelimesinde yapacağınız bir arama 127 sonuç vermektedir ki ücretsiz paylaşım için hiçte fena değil diyebiliriz.

Renginizi Keşfedin

Tasarım yaparken renk seçimleri yapmak oldukça önemlidir. Çözüm olarak resimlerden renk seçmek ve uygulamak olsa da doğru renk kodlarını elde etmek zorlayıcı olabilmektedir.

Bunu yapabilmek için zaman ve para harcamadan faydalanabileceğimiz bir Google Chrome eklentisi hayat kurtarabilir. ColorPickEyeDropper eklentisi ile ekranınızda bulunan herhangi bir renk üzerine gelip kodunu kolayca elde edebilirsiniz.

colorpick

Görsellerinizi Online Olarak Ücretsiz Düzenleyin

E öğrenme tasarımında basit işlemleri yapmak için bile ücretli yazılımlara para vermekteyiz. Photoshop benzeri pahalı bir yazılıma yatırım yapmadan önce Pixlr.com benzeri bir olasılığı değerlendirmek istemez misiniz?

Pixlr

Pixlr’ da ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özellikler – katmanlar, filtreler ve geçmiş penceresi giibi – ücretli yazılımları aratmayacak şekilde mevcut. Kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanan bu hizmeti ücretsiz elde edebilirsiniz.

Ses Efekti Kullanın

Ses efektlerinin olduğu eğitimler kullanıcıların dikkatini çekecektir. Freesound eğitimlerinizde kullanabileceğiniz ses efektlerini arayıp, dinleyip ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bir sitedir. Onlarca kategoride binlerce farklı ses kaydı içeren site sürekli güncellenmektedir.

freesonud